Praktycznie każdy korzysta z galanterii skórzanej lub posiada meble ze skórzanym obiciem. Skóra jest znana ze swojej trwałości i niezawodności. Jednak jak każdy innym materiał potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji oraz czyszczenia, aby wykonane z niej przedmioty mogły długo nam służyć i cieszyć oko.

Co niszczy skórę?

Przede wszystkim codzienne użytkowanie. Dobrym przykładem, który często możemy zaobserwować jest „wycieranie się” tapicerek samochodowych. Skóra podatna jest na również na światło UV, tłuszcz, pot, kurz, nieprzyjemne zapachy np. dym papierosowy, a także odbarwienia od innych materiałów np. barwniki z odzieży, które dotykają skórzanych torebek czy pasków.

Dedykowane środki do czyszczenia

Wszystkie tego typu zabrudzenia i plamy są bardzo ciężkie do usunięcia. W żadnym wypadku nie należy używać wody do czyszczenia, ponieważ skóra może stwardnieć oraz kruszyć się. Aby w odpowiedni sposób zadbać o wygląd np. foteli samochodowych, kurtek lub butów należy je regularnie pielęgnować i odpowiednio czyścić.

Pierwszym etapem jest usunięcie z powierzchni miękką ściereczką nagromadzonego kurzu. W drugim etapie należy już użyć dedykowanego do skóry preparatu – ważne jest, aby wybrany produkt, którego chcemy użyć do usunięcia bardziej uciążliwych zabrudzeń, był dedykowany do wyrobów ze skóry naturalnej. Tu idealnie sprawdzi się produkt Pele – jest bezpieczny dla lakieru powłokowego, nie da efektu matowienia oraz nada skórze pierwotną elastyczność i przyjemność w dotyku. Dodatkowym atutem kremu czyszczącego jest fakt, iż zabezpiecza on materiał przed ponownym zabrudzeniem.

Ważne – nie wszystkie preparaty można stosować na każdy rodzaj skóry, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie produktu.